Tıkalı Gider Açma

Detaylı bilgi almak için bizi arayın

Bizi arayın: 0 552 304 70 880 552 305 70 88

Pis Su Gideri Tıkanıklığı Açma

Pis su gideri tıkanıklık açma konusunda uzun zamandır hizmet veren firmamız ilk önce görüntüleme cihazı kullanarak, tıkanıklığın kaynağını tespit eder. Tespit işleminden sonra robot cihazlarla tıkanıklık açma işlemine girişir. Tıkanıklığı açtıktan sonra görüntüleme cihazı ile işlem yeniden kontrol edilir. Tıkanıklık tamamen ortadan kalkınca işlem sona erer.  İşini sağlam yapan ekibimiz müşteri memnuniyet ilkesine göre hizmet vermektedir. 

Pis Su Gideri Tıkanıklığının Sebepleri

Pis su gideri tıkanıklığı birçok faktöre bağlı olarak gerçekleşen bir sorundur. Banyo lavabosuna atılan atıklar ve tıraş olduktan sonra kesilen kıllar, pis su giderini tıkar. Mutfak lavabolarına dökülen atık yağlar, tuvalete çocuklar tarafından atılan tuvalet kağıtları, ana gider hattında borunun meyilsiz olması, ana gider hattının bağlı olduğu logar kuyusunun dolması pis su gider tıkanıklığının başlıca sebepleridir. 

Pis Su Gideri Tıkanıklığını Nasıl Açılır?

Pis su gider tıkanıklığında İlk önce, pis su gideri tıkanıklığının olduğu boru görüntülenme cihazı ile kontrol edilir. Tıkanıklığın nedeni tespit edilir. Neden tespit edilmeden işlem yapılamaz. Her neden için farklı işlem yapılır. Tıkanıklık yabancı cisimden kaynaklanıyorsa, cismin türüne göre robot cihaz başlığı takılır. Bazı başlıklar cismi parçalamak için takılırken bazı başlıklar cismi çıkarmak için takılır. Pis su gideri tıkanıklığı atık yağlardan kaynaklanıyorsa robot cihazla tıkanıklık açılıp pimaşlar yıkanır. Atık yağlar pimaş borusunun içine yapışarak, gider borusunun çapını daraltır. Robot cihaz ile gider borusunu açmak geçici bir çözüm yoludur. Pis su gideri bir süre sonra yine tıkanır. Pimaş yıkama makinesi ile yıkama yapılarak, gider borusu tamamen yağdan temizlenmelidir. 

Pis Su Gideri Açma Fiyatları

Tıkanıklık açma fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir. Bodrum katındaki tıkanıklıkları açmak daha zor ve maliyetlidir. Tuvaletlerin pis su gideri tıkanıklığı lavaboya göre biraz daha farklıdır. Tuvaletlerde meydana gelen tıkanıklıklar daha büyüktür. Robot cihazlara daha kalın yay takılır. Lavabolarda ise ince yay takılır. Robot cihaza takılan kalın yay tuvalet tıkanıklığına neden olan cisimleri parçalar. Yapılan işlem çeşidine göre tıkanıklık açma fiyatları değişmektedir. 

Gotesisat Ana Gider Hattı Tıkanıklığını Nasıl Açmaktadır?

Binalarda ana gider hattı, binanın zemininden geçerek logar kuyusuna bağlanır. Bina zemininden geçen ana gider hattı tıkandığı zaman, ilk olarak dairenin zemin katı etkilenir. Ana gider hattı tıkanıklığının en belirgin özelliği, bodrum katındaki dairelerin tuvaletinde taşma oluşur. Tuvalet taşmalarında ilk önce binanın logar kuyusunun kapağı açılır. Binanın logar kuyusunun yeri detektör cihazlarla tespit edilir. Logar kuyusu tespit edildikten sonra logar kuyusu temizlenir. Logar kuyusu temizlenmesine rağmen tıkanıklık devam ediyorsa, kameralı görüntüleme cihazı ile ana gider hattı yeniden incelenir. Tıkanıklık durumu, gider hattı içindeki yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa, robot cihaz ile tıkanıklık açma işlemi yapılır. 

Künk boruların ek yerlerinde conta kullanılmaz. Künk boruları betondan yapılır. Künk boruları birbirlerine ek yapılırken boşluk kalırsa boru içindeki su toprağa sızar. Bu durumda boru içine toprak girerek boruların tıkanmasına neden olur. 

Ana gider hattı borusu, meyilsiz veya ters meyilli olması tıkanıklığa neden olur. Borunun üstündeki toprak boruya baskı yaparak borunun çökmesine neden olur. Çöken boru kırılıp içine toprak girer. Böyle durumlarda robot cihaz tıkanıklık gidermede etkisiz kalır. Onarım ekipleri sorunlu olan gider borusunu söküp, yerine yenisini takar. İhtiyaç halinde binanın ana gider hattı baştan yenilenir. Pis su gider tadilatı bilinçli yapıldığı zaman eviniz tadilat alanına dönmez. Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir