Pimaş Açma

Detaylı bilgi almak için bizi arayın

Bizi arayın: 0 552 304 70 880 552 305 70 88

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaş boru tıkanıklığını birçok nedene bağlı olarak gerçekleşir. Lavabolarda meydana gelen pimaş tıkanması, tuvaletlerden ya da binanın logar borusundan kaynaklanır. Lavaboya atılan yabancı cisimler, sabun parçaları, sakal kılları lavabonun tıkanmasına neden olur. Duş alırken dökülen kıllar, banyo giderinin süzgecinde geçerek, pimaş borusunun tıkanmasına neden olur. Tuvalet pimaş girişlerinin geniş olmasından dolayı tuvalete düşen yabancı cisimlerde gider borusunun tıkanmasına neden olur. Pimaş açmak için mutlaka uzman bir ekipten destek almalısınız.  

Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş boru açma fiyatları, yapılacak işlemlere göre değişiklik gösterir. Net bilgi almak için pimaş borusu açan firmalarla iletişime geçmelisiniz. Pimaş boru açmada bazı firmalar kimyasal kullanarak işin maliyetini düşürmektedir. Pimaş boru açmada kimyasal kullanılması tavsiye edilmez. Pimaş açıcı kimyasallar, kimyasal asit içerir. Asitler tıkanıklığa neden olan cisimleri eritirken, pimaş borularına da zarar verir. Lavabo kimyasalları pimaş borularının büzüşmesine neden olur. Sık kullanılan kimyasallar zamanla pimaş borusunu eritir. Kameralı pimaş açma tekniği ile pimaş tıkanıklığı sorunu kısa sürede çözülür. 

Robotla Pimaş Açma

Pimaş tıkanıklığı açma işleminde son teknolojik cihazlar kullanılır. Pimaş açma işleminde önce kameralı sistem ile pimaş tıkanıklığının yeri tespit edilir. Pimaş tıkanıklık yeri ve tıkanıklığa neden olan cisimler tespit edildikten sonra robot cihazın ucuna uygun aparatlar takılarak borunun içi temizlenir. Tıkanmaya neden olan etken bir bez ise robot başına bezi çıkarmak için uygun aparat takılır. Tıkanıklık açıldıktan sonra görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi yeniden kontrol edilir. Tıkanıklık açma işlemi tüm tıkanıklık sorunu ortadan kalkıncaya kadar yapılır. Pimaş açma servisleri sorunları giderildikten sonra gerekli tadilat yapılarak tıkanıklık açma işlemi bitirilir. 

Günümüzde tıkanıklık açma işlemi için artık kırma ve dökme işlemleri yapılmaz. Tıkanıklık giderme işleri sessiz sedasız yapılır. Hiçbir komşunuz bu durumdan rahatsız olmaz. Pimaş borularınızı işlem bittikten sonra da kullanmaya devam edersiniz. 

Pimaş tıkanması sorununu gidermek için firma seçerken dikkatli olmalısınız. Firmanın kamera görüntüleme cihazı yoksa bu firma ile çalışmanızı tavsiye etmiyoruz. Kamera görüntüleme sistemi olmayan firmalar sorunu tespit etmek için deneme yanılma yöntemini kullanacaktır. Bu yöntemle pimaş borularınız ciddi zarar görebilir. Yapılan işlemler çok sağlıklı yapılmaz. Tek bir noktada meydana gelen tıkanıklık bulunup giderilir. Bütün tıkanıklıkların bulunup giderilmesi için mutlaka kamera görüntüleme cihazı kullanılmalıdır.  Pimaş Tıkanıklık açmak için kamera görüntüleme cihazını her firma kullanmaz. Pahalı bir sistem olduğu için her firma bu cihazı bünyesinde bulunduramaz. Kamerasız yapılan işlemlerde ilerleyen zamanlarda mutlaka yeniden lavabo tıkanması durumu yaşanır. 

Kamerasız pimaş açma işlemini çok ucuza yapan firmalara itibar etmeyin. Pimaş tıkanıklığının olduğu yer hakkında net bilgi edinmeden yapılan işlemler sizlere daha büyük masraflar çıkartır. Tıkanıklığın tipi bilinmeden fiyat vermek ve işlem yapmak müşteriyi aldatmaktır. Robotla pimaş açma her tıkanıklıkta işe yaramaz. Bazı pimaş tıkanıklık işlemleri onarım gerektirir. Onarım gerektiren pimaş tıkanıklıklarında maliyetler daha fazladır. Pimaş açma fiyatlarını iyi araştırıp referansı kuvvetli olan firmaları tercih etmelisiniz.  Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir