Logar Tıkanıklığı Açma

Detaylı bilgi almak için bizi arayın

Bizi arayın: 0 552 304 70 880 552 305 70 88

İstanbul Logar Açma

Logar açma işlemi çok hassas bir iştir. Bu yüzden bu işi yapabilmek için deneyimle birlikte özel cihazlara sahip olmak gerekir. Logar tıkanıklık açma işlemini taşeron firmalara yaptırmak yerine, işi bilen sağlam firmalara yaptırmalısınız. Logar kuyusunun yeri uzman ekipler tarafından detektör ile logar yeri tespit edilir. Logar kuyusu dolduğu zaman ya da logar kuyusunda yaşanan tıkanmalarda logar kuyusunu açmak gerekir. Logar kuyusunu açmak için uzman bir ekipten destek almalısınız. 

Logar Tıkanıklığının Nedenleri Nelerdir

Kanalizasyon borusu 2 nedenden dolayı tıkanır. 

  1. KULLANICI HATASI: Tuvalete atılan yabancı cisimler, suda erimeyen cisimler tuvaletin tıkanmasına neden olur. Basit kanalizasyon tıkanıklıkları bir anda ortaya çıkar. Robot cihazlarla basit kanalizasyon tıkanıklıkları açılır. Basit usul kanalizasyon tıkanıklıklarında kırma ve dökme yapılmadığı için tadilat gerekmez.
  2. KALİTESİZ MALZEME KULLANIMI: Kanalizasyon tıkanıklığının bir diğer nedeni kalitesiz malzeme kullanılmasıdır. Bu tıkanıklıklar kendini hemen belli etmez. Bu sorun zamanla kendiliğinden ortaya çıkar. Kalitesiz malzeme kullanılması sonucunda logar borusu çöker. Toprağın ağırlığına dayanamayan kanalizasyon borusu çökerek tıkanıklığa neden olur. Kanalizasyonu döşeyen usta kanalizasyon borusuna yeterli eğimi vermediği durumlarda logar tıkanıklığı yaşanır. Betondan yapılan künk boruların ek yerlerinde açıklık bulunması sonucu boru içindeki su toprağa sızar. Bu sızıntı ile boru içine toprak girerek tıkanmaya neden olur. 

Profesyonel Olarak Logar Açma Hizmeti

Logar açma işlemine başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile sorunun kaynağı tespit edilir. Tıkanıklık basit bir tıkanıklık mı yoksa usta hatasından mı kaynaklandığı belirlenir. Tıkanıklık türüne özel cihazlar kullanılır. Basit tıkanıklıklar robot cihaz ile logar açma işlemi yapılır.  Tıkanıklık açıldıktan sonra kamera görüntüleme cihazı ile ikinci kontrol yapılır. Tıkanıklığın tamamen ortadan kalkıp kalkmadığı tespit edilir. 

Usta hatasından kaynaklanan tıkanıklıkta logar kuyusunun kapağı açılır. Logar kuyusunun yeri bilinmiyorsa detektörle logar kuyusu tespit edilir.  Logar kuyusu tespit edildikten sonra, kuyu dolmuşsa logar kuyusunun içi temizlenir. Borularda çökme ve ek yerlerde açıklık varsa, kamera görüntüleme sistemi ile tespit edilir. Bu gibi sorunlar robotla düzelmez. Bunun için çöken yerdeki boruların değiştirilmesi gerekir. Değişmeyecek durumda olan borular iptal edilip yeni kanalizasyon hattı döşenir. 

Kamera ve Cihazı Olmayanlara Logar Açtırmayın

Kanalizasyon açma işleminde, kameralı görüntüleme cihazı kullanılmalıdır. Maliyetinin yüksek olmasından dolayı her firma bu cihaza sahip değildir. Kamera görüntüleme cihazı olmayan firmalar deneme yanılma yolu ile arıza tespiti yapar. Kırmadan dökmeden tadilat gerektirmeden sessiz sedasız bir logar açma işlemi için kamera görüntülenme sistemi kullanılmalıdır. Kamera görüntülenme sistemi kullanılmadan yapılan işlemler size ileride yine sıkıntı çıkartır. Robot cihazların ucuna takılan aparatlarla logar tıkanıklığı giderilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir