Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Detaylı bilgi almak için bizi arayın

Bizi arayın: 0 552 304 70 880 552 305 70 88

Kanalizasyon Açma İstanbul

İstanbul’un en kaliteli kanalizasyon açma firması olarak kanalizasyon açma işlemlerini son teknolojik cihazlar kullanarak yapıyoruz. İşlemlerimizi yaparken kırmıyoruz, dökmüyoruz. İşimizi sessiz sedasız hiç kimseyi rahatsız etmeden yapıyoruz. Tıkanıklık sorunlarınıza akılcı ve ekonomik çözümler üretiyoruz. Eğitimli ve deneyimli personellerimizle kanalizasyon tıkanıklığı sorunlarınızda her zaman yanınızda yer alıyoruz. 

Kanalizasyonlar Neden Tıkanır?

  1. Tuvalete atılan katı cisimler kanalizasyon boru hattında birikerek kanalizasyon tıkanıklığa neden olur. 
  2. Tuvaleti yapan ustanın kanalizasyon borusuna meyil vermemesi de tuvalet tıkanıklığının bir diğer nedenidir. 
  3. Gider borusuna dökülen atık yağlar akıp gitmez. Lavabonun gider borusunda donarak bir tabaka oluşturur. Bu tabaka giderek sertleşir. Lavaboya yağ dökülmeye devam edildikçe bu tabaka giderek büyür. Büyüyen tabaka kanalizasyon borularının tıkanmasına neden olur. Kanalizasyon borusunun çapı bu yağ tabakası ile iyice daralır. 

Kanalizasyon Yeri Nasıl Tespit Edilir? 

Eski sistem binalarda kanalizasyon kuyularının üstü toprakla kapatılır. Zamanla kanalizasyon noktalarının nerede olduğu unutulur. Kanalizasyon tıkanıklığı meydana geldiği zaman kanalizasyon noktaları aranır. Bu durumda uzman desteği almanız gerekir. Aksi taktirde üstü toprakla kaplanmış yerden kanalizasyon borularını bulamazsınız. 

Son teknolojik cihazlarla, kanalizasyon kuyularının yeri artık kesin olarak kısa sürede bulunuyor. Kanal açma makinesinin ucuna takılan vericilerle kanalizasyon yeri tespit edilir. 

Kanalizasyon açma işini kameralı cihaz kullanan firmalara yaptırmanız tavsiye edilir. Kamera sistemi zaman açısından tasarruf sağlar. Sorun kısa sürede tespit edilip işlemlerin sağlam yapılmasına olanak sağlar. Kamera sistemi olmadan yapılan işlemlerde başarılı sonuç elde etmek tesadüf eseridir. İşinizi şansa bırakmayıp robotla kanalizasyon açma işini başarıyla yapan firmaları tercih edin. 

Kanalizasyon tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Kanalizasyon tıkanıklığı farklı sebeplerle ortaya çıkar. Her tıkanıklığa aynı şekilde müdahale edilemez. Tıkanıklığa neden olan durumlar, görüntülenme cihazı ile tespit edilir. İnceleme sonucunda tıkanıklığa neden olan maddenin cinsine göre, kanal açma robotunun başına uygun aparat takılır.  Robot cihazda bulunan yay kanalizasyon borusunun içine sürülür. Kanalizasyon açıldıktan sonra kamera görüntüleme sistemi ile cihazın içi 2. defa kontrol edilir. Tıkanıklığın bitip bitmediği kontrol edilir. Cihazla kanalizasyon açma işlemlerin kısa sürede bitmesini sağlar. 

Kanalizasyon kuyusunun binanın temeli ile aynı hizada olması, kanalizasyon borusunda suyun birikmesine neden olur.  Borunun meyilsiz olup olmadığı ancak kamera görüntüleme sistemi ile anlaşılır. Bu gibi durumlarda kanalizasyon hattının yeniden düzenlenmesi gerekir. Bu durumu tek başına robot cihazlar gideremez.

Künk borularının ek yerlerinde açık olması durumunda, toprak kazılarak künk borusuna ulaşılarak, künk borusunun ek yerindeki açıklık kapatılır. Künk borusu çökmüşse, toprak kazılarak çökmüş olan boruya ulaşılıp boru değiştirilir.  

Kanalizasyon Temizleme İşlemi

Kanalizasyon kuyusunun dolması kanalizasyon tıkanıklığına neden olur. Kanalizasyon kuyusu zamanla kullanıma bağlı olarak dolabilir. Kuyu dolduğu zaman atıklar gidecek yer bulamaz. Bu durumda atıklar artık geri tepmeye başlar. Kuyunun içi temizlenmeden bu sorun çözülmez. Kanalizasyon temizleme işlemi kuyunun büyüklüğüne ve durumuna göre farklılık gösterir. Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir